Merhaba bugün sizlere Yeni Kimlik Kartı ücretinin Ziraat Bankası Atm lerinden nasıl yatırılacağını kısaca anlatacağım. Yeni Kimlik Kartlarını bağlı olduğunuz İl veya İlçe Nüfus Müdürlüklerine giderek başvuru da bulunabilirsiniz. Başvuru işleminde yapmanız gereken ilk olarak randevu almanızdır. Randevu almadan da giderseniz yoğunluğa bağlı olarak işleminiz alınabilir fakat siz işinizi şansa bırakmayın randevu alıp gitmeniz sizin için daha iyi olur.  Başvuru işlemine giderken yanınızda 1 adet biyometrik fotoğrafınız hazır olmalı ve ayrıca yeni kimlik kartı yenileme ücreti olan 18,5 tl yatırmanız lazım. 

Yeni kimlik kartı uenileme ücreti olan 18,5 tl bağlı olduğunuz vergi dairesine veya anlaşmalı olan bankalara yatırabilirsiniz. Kesinlikle İl/ilçe Nüfus müdürlüklerinde yeni kimlik kartı yenileme ücreti alınmamaktadır. Randevu almadan önce bu ücreti yaptırmanız gerekmektedir. Şimdi ben size ziraat bankası atm sinden yeni kimlik kartı ücreti yatırmayı anlatacağım.  

Kartsız İşlemler tuşuna basın. Daha sonra gelen ekrandan Ödeme İşlemleri tuşuna basın 

Ziraat ATM üzerinden yeni kimlik kartı yenileme ücreti şu şekilde yapılıyor;

 → Kartsız işlem → Ödeme İşlemleri → Vergi Ödemeleri → Sürücü Belgesi ve Kimlik Yenileme → Yeni Kimlik İşlemleri → TV Kimlik Numaranızı Giriniz → Daha sonra çıkan ekrandan hangi işlemi yapacağınızı seçin ve ödeme işlemini yapın .

Ödeme sonrasında makbuzu almanız yeterli olacaktır.

Son bir not; aynı şekilde yeni sürücü belgesi yenileme ücretini de bu şekilde ziraat bankası atm sinden ödeyebilirsiniz. Yeni Sürücü Belgelerini ve Pasaport işlemlerini de bağlı olduğunuz İl/İlçe Nüfus Müdürlükleri yapmaktadır.