Merhaba, bugün sizlere benim de hazırlandığım 2019 Yılı içerisinde yapılacak olan Dikey Geçiş Sınavına hazırlık için ders çalışma programı önerisinde bulunacağım bu programı kendimde uyguluyorum inşallah karşılığını fazlasıyla  alırım. 

Şimdi ilk önce herhangi bir video kanalından veya eğer gidiyorsanız dershaneden konu çalışmanız daha sonra elinizde bulunan dgs soru bankası kaynaklarında  o konuya ait tüm soruları çözmeniz olacak ama illaki içerisinde ilk defa gördüğünüz ve sizi zorlayan çözemediğiniz sorular tipleri olabilir bunları işaretleyerek muhakkak çözün. Ayrıca soru çözerken muhakkak zaman tutunuz zira Dikey geçiş sınavında bir çok kişi zaman sorunu yaşıyor. dan önerilerinde bulunacağım. 

Peki şimdi hangi konudan başlamak gerek ? vereceğim program sadece Sayısal bölümü için ama sözelci ve eşit ağırlıkçı arkadaşlar da bu programı uygulayabilirler. Konulara baştan başlayınca son konuya geldiğin zaman ilk konuları unutma durumun yaşanması çok yüksek bir ihtimal bu yüzden konuları 4 ana başlığa bölerek haftalık ders çalışma planı yaptım zira böyle olursa her konudan aynı miktarda ilerlemiş olacağız bu çalışma planına yapılacak tek eleştiri ise bazı konuların birbiri ile bağlantılı olması mesela basit eşitsizlik bilmeden mutlak değer çözülmez yada üslü ve köklü sayıların özelliklerinin birlikte kullanılarak çözüldüğü sorular vardır. 

İşte tam da bu durumda birbiri ilgili gördüğünüz konuları aynı gruba toplayın böylelikle daha çok verim alacağınızdan emin olabilirsiniz. Şimdi size bir örnek program yazacağım ben konuları Cebir 1, Cebir 2, Problemler ve Sayısal Mantık adı altında 4 ana başlıkta topladım. 


 CEBİR-1 CEBİR-2   PROBLEMLER SAYISAL MANTIK  
 Temel Kavramlar                         Rasyonel Sayılar                        Oran - Orantı                                    Denklem Çözme                
 Sayı Basamakları  Üslü Sayılar  İşçi - Havuz Problemleri  Faktöriyel
 Bölme- Bölünebilme  Köklü Sayılar  Sayı - Kesir Problemleri  Taban Aritmetiği
 Ardışık Sayılar  Çarpanlarına Ayırma  Yaş Problemleri  Permütasyon
 Asal Çarpanlar Ayıma  Geometri   Yüzde - Faiz Problemleri  Kombinasyon
 Obeb - Okek    Karışım Problemleri  Olasılık
 Mutlak Değer    Harekat Problemleri  İşlem, Fonksiyon
 Basit Eşitsizlik      Modüler Aritmetik 
       Sayısal Mantık
       Grafik Problemleri
 


Öncelikle 1. Hafta aynı anda Temel Kavramlar, Rasyonel Sayıları, Oran-Orantı ve Denklem Çözme konuları çalışarak bu konulara ait elinizdeki kaynaklardan tüm sorular çözün ve sonra 1. Hafta konularına geçerek aynı şekilde devam edin ve tüm konuları bitirin emin ol faydasını çok göreceksiniz.  Sınava hazırlanan tüm arkadaşlara kolay gelsin inşallah herkes emeğinin karşılığını alır.