Merhaba, bugün sizlere benim de hazırlandığım 2019 Yılı içerisinde yapılacak olan Dikey Geçiş Sınavına hazırlık için kaynak önerilerinde bulunacağım. Öncelikle kesinlikle reklam amaçlı olmadığını şimdiden belirtmek isterim. Uzun uzun araştırma video yorum ve beğenilerden sonra bu listeyi oluşturdum ve satın aldım. Çünkü 2018 DGS sınavında işi biraz gevşek tuttuğumu sınav sonucunu alınca gördüm. Ben DGS sınavına sayısal alanından gireceğim için önereceğim kaynaklar sayısal kaynaklardır; 

1- Doktrin Yayınları Sıfırdan Sonsuza Problemler : Malumunuz ÖSYM soru tiplerini değiştirmeye başladığını en son yapılan 2018 YKS sınavında tüm adaylara gösterdi eskisi gibi hangi sayının 2 fazlası diye başlayan problemler olmayacağını biz öğrencilere gayet ne bir şekilde gösterdi işte bu kitap yeni sisteme uygun problem tiplerini bulabileceğiniz güzel bir kaynak.

2- Doktrin Yayınları Çözümlü Soru Bankası : Aynı yayınların sayısal sözel tamamı çözümlü sınav ayarında soruların olduğu geniş bir kaynak

3- Sıfırdan Sonsuza Matematik : Matematiğe yeni başlayacak olanlar için gayet başlangıç için ideal bir dgs kayanağıdır. 

4- Altı Şapka Yayınları Sınavdan Önce Çözülmesi Gereken 707 Soru : Soru sayısı olarak az gibi dursa da son derece kaliteli soruların yer aldığı sayısal kaynaktır. 

5- İrem Yayıncılık Sayısal Mantık Soru Bankası: Hemen hemen herkesin DGS ve ALES sınavlarında en çok süre ayırdığı soru tipleri olan sayısal mantık soruların yer aldığı bu kaynak sayesinde zaman alan sayısal mantık sorularında daha bir hızlanacak ve kısa zaman da soruları çözeceksiniz. 
 
6- Tasarı DGS Soru Bankası : DGS sınavına hazırlanan hemen hemen tüm öğrencilerin kitaplığında yer alan bir tasarı yayınları kitapları olmuştur. 

7- Yayındenizi DGS Soru Bankası : DGS sınavına yönelik birbirinden kaliteli soruların yer aldığı sözel ve sayısal soru bankası geniş bir kaynak arayanlar için ideal bir kitap. 

8- Şenol Hoca Sınav İkizi Soru Bankası: Youtube kanalı üzerinden anlattığı matematik dersleri ile ismini duyuran Şenol Hoca çok güzel ve kaliteli bir kaynak yapmış gerçekten soruları hiç sıradan değil fazlaca emek verilmiş bir kitap şiddetle öneririm. 

9- Dokuz Altı Yayınları DGS Kitap Seti : Set 4 adet kitapdan oluşmaktadır. 1. Kitap (Cebir), 2. Kitap(Problemler), 3. Kitap (Kümeler, işlem, fonksiyon,kümeler olasılık, permütasyon, grafik yorumlama ve sayısal mantık), 4. Kitap (Geometri Soru Bankası) 

10- Doktrin Yayınları Sıfırdan Sonsuza Geometri : Eğer sizde geometri hiç yapamıyorsanız tıpkı benim gibi sizde bu kaynağı çok beğeneceksiniz.